BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »
Codziennie nowe fakty, komentarze, opinie i statystki ze świata polskiej piłki nożnej!

środa, 3 sierpnia 2011

Wisła w IV rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów

Po niesamowitym widowisku piłkarze Białej Gwiazdy zapewnili sobie udział w rundzie play-off kwalifikacji Ligi Mistrzów. Pokonali bowiem przy ul.Reymonta mistrza Bułgarii - Liteks Łowecz 3-1. Pierwsze spotkanie tydzień temu Wisła wygrała na wyjeździe 2-1 po golach Lameya oraz Meliksona. To dawało spokój przed rewanżem. Znów geniuszem błysnął Maor Melikson. Po kapitalnej ,dwójkowej akcji z Patrykiem Małeckim umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Viniciusa tuż przed przerwą. W 56 minucie sędzia popełnił błąd jednak na korzyść Wisły gdyż sam na sam z bramkarzem wychodził właśnie Melikson i próbował go mijać. Vinicius - golkiper Bułgarów prawidłowo wygarnął piłkę spod nóg Izraelczyka lecz ten przewrócił się i Wisła zarobiła rzut karny. Tanecznym krokiem do jedenastki podszedł nie kto inny tylko sam poszkodowany i kilka sekund później już było wiadomo kto zostanie bohaterem tego meczu bo Melikson strzelił drugą bramkę. Niefrasobliwość obrony Wisły i rykoszet wykorzystał w 68 minucie po rzucie wolnym Nikołaj Bodurow. Piłka odbiła się tak niefortunnie że spadła dokładnie pod nogi 25 letniego Bułgara i ten z około 10 metrów strzelił obok leżącego Siergieja Pareiki. Dało to cień szansy na podniesienie się z kolan Liteksu. Jednak 8 minut później było już wiadomo ,że ambicje gości i marzenia o Lidze Mistrzów legły w gruzach. Czerwoną kartkę za kopnięcie Gervasio Nuneza otrzymał kapitan Liteksu Nebojsa Jelenkovic. W 84 minucie wynik meczu ustalił Cezary Wilk dobijając strzał Kirma.

Wisła Kraków - Liteks Łowecz 3-1

Tym zwycięstwem Wisła zapewniła sobie udział w fazie grupowej Ligi Europy. Jednak od grupy Ligi Mistrzów dzieli ją tylko jeden rywal. Niestety Wisła rozstawiona w losowaniu IV rundy kwalifikacji nie będzie i zagra z teoretycznie silniejszym rywalem. Jednak żadna z tych pięciu drużyn z ,których zostanie wylosowany rywal mistrzów Polski w decydującej rundzie nie rzuca na kolana: