BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »
Codziennie nowe fakty, komentarze, opinie i statystki ze świata polskiej piłki nożnej!

wtorek, 21 lutego 2012

Polska Bundesliga - 22 kolejka

Po 22 kolejce Bundesligi, Polacy występujący za zachodnią granicą mogą mieć powody do zadowolenia. Zwłaszcza Ci z Dortmundu. Po wymęczonym zwycięstwie nad Herthą w Berlinie Borussia odskoczyła Bayernowi na 4 punkty. Wszystko za sprawą nieudanego meczu Bawarczyków we Freiburgu (0:0). Szczęście dopisało Łukaszowi Piszczkowi, który został odwieziony do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu ale jego przerwa potrwa tylko kilka dni. Gorzej było w meczach Kaiserslautern z M'gladbach i Nurnberg z Koln. Polacy wystąpili w podstawowych jedenastkach swoich drużyn. Do składu po czerwonej kartce w debiucie wrócił Ariel Borysiuk, w ataku Czerwonych Diabłów wystąpił Jakub Świerczok, a w Koln 67 minut zaliczył Sławomir Peszko. Znakomity tydzień zaliczył Artur Sobiech. Po wyrównującym golu w meczu z Mainz, polski napastnik strzelił bramkę w Lidze Europy z Club Brugge, a następnie wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Jan Schlaudraff i dzięki temu H96 wygrał 2:1. W ten weekend Hannover na AWD ArenA mierzył się ze Stuttgartem. Gospodarze wygrali 4:2 ale Artur Sobiech oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych przez całe spotkanie.